Yhteystiedot

Oppilaitoksen toimisto

Viipurintie 50, 49980 Ravijoki
oppimiskeskus@harjunopk.fi

Henkilökunnan sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi@harjunopk.fi

Toimitusjohtaja ja rehtori

Palosara Mika,
044 023 2980
mika.palosara@harjunopk.fi

va. Apulaisrehtori

Väyrynen Jaana
0440 232 957
jaana.vayrynen@harjunopk.fi

Opinto-ohjaus

 1.8. alkaen
Miia Tähtinen:  hakijat, tutustumispäivät p. 0440 232 997
Mari Halkola:  osaamisen tunnustaminen ja tunnistaminen,  kaksoistutkinto p. 044 703 2216
Jaana Väyrynen: harkinnanvaraiset hakijat p. 0440 232 957

Kaikki opintoihin liittyvät kyselyt osoitteeseen opintoneuvonta@harjunopk.fi
HUOM! Opintotoimisto on suljettuna heinäkuun ajan.

Projektipäällikkö

Storskrubb Juliska
044 046 0879
juliska.storskrubb@harjunopk.fi

Erityisopetus

Väyrynen Jaana
0440 232 957
jaana.vayrynen@harjunopk.fi

Toimiston henkilökunta

McIntosh Suvi,
talouspäällikkö,
044 023 2958

Kytö Anu,
taloussihteeri,
044 739 4640

 

Niemi Jenna
taloussihteeri,
044 023 2973

Roslakka Rosa,
viestintä- ja markkinointi asiantuntija,
044 023 2982

Veneskari Anniina,
opintosihteeri,
044 326 0741

Kaikki opintoihin liittyvät kyselyt osoitteeseen 
opintoneuvonta@harjunopk.fi

Koulutila ja kiinteistönhoito

Päivystys,
044 023 2945

 

Koso Anton,
apulaistilanhoitaja,
044 901 5600

Vainikka Jyri,
kiinteistöpäällikkö
0447 394 632

Opiskelijahuolto

Issakainen Riikka,
Opiskeluhuollon kuraattori, 040 5575 669 riikka.issakainen@kymenhva.fi (vastaanotto Harjussa maanantaisin ja tiistaisin)

Takanen Heidi,
Terveydenhoitaja,
040 199 1684,
heidi.takanen@kymenhva.fi
(vastaanotto Harjussa maanantaisin ja tiistaisin)

Vapaa-aika

Monola Hanna,
vapaa-ajanohjaaja,
0440 232 955

Iivari Laura,
vapaa-ajanohjaaja,
044 493 4277

Ravintola Aura

Forsell Maija-Liisa,
ravintolapäällikkö,
044 739 4041

Ravintola Aura
044 739 4040, ravintola@harjunopk.fi

Varaukset

Ruokailuvaraukset, majoitukset ja tilavaraukset sekä juhla- ja ohjelmapalvelut

Ravintola Aura,
044 739 4040,
ravintola@harjunopk.fi

Forsell Maija-Liisa,
ravintolapäällikkö,
044 739 4041

Ratsastusalueet ja muut liikuntapaikat, simulaattorivaraukset

Ratsastusalueiden varaukset:
Hopotin kautta

Simulaattorivaraukset:
Hopotin kautta

Suvi Lahtinen 
suvi.lahtinen@harjunopk.fi 
Lisätiedot

Suuremmat ryhmävaraukset:

Rosa Roslakka
rosa.roslakka@harjunopk.fi

Karsinapaikat

Ryhmävaraukset:
talli@harjunopk.fi

Yksittäiset varaukset:
Hopotin kautta